24фудбал

Требаше ли Ван Дајк да добие црвен картон? (ВИДЕО)

Ван Дајк имаше опасен старт врз Мертенс, според многумина дефанзивецот на Ливерпул требаше да биде исклучен.

Лига на Шампиони

Стартот на Ван Дајк кој заслужи црвен картон: