24фудбал

БетАдриа викенд типови: Јуве победил на 14 од последните 16 Дерби дела Моле

Пред секој викенд BetAdria.com ви дава совети за најдобрите фудбалски мечеви што ќе се играат и ви нуди одлични коефициенти за тие натпревари во BetAdria викенд типови.

Останато
Во последните пет и девет од последните десет натпревари меѓу Фулам и Вест Хем во Премиерлигата, секогаш имало три или повеќе голови (35 голови вкупно). Клубовите од Лондон ќе играат повторно во сабота и коефициентот на BetAdria.com за повеќе од 2,5 голови на овој натпревар е 1,64.
 
Јувентус победил на седум од последните осум и 14 од последните 16 натпревари против градскиот ривал Торино во сите натпреварувања. Ново Дерби дела Моле е на програмата во сабота навечер и коефициентот на BetAdria.com за победа на Јувентус е 1,59.
 
И двата тима постигнувале голови на последните седум и 11 од последните 12 меча меѓу Лион и Монако во сите француски натпреварувања. Тие играат во недела повторно и коефициентот на BetAdria.com за двата тима да постигнат гол е 1,64.
 
Баер Леверкузен победил на пет од последните шест натпревари против Ајнтрахт Франкфурт во Бундеслигата и имаат гол разлика 15:4 во тие натпревари. Баер ќе оди во Франкфурт во недела и коефициентот на BetAdria.com да го добијат натпреварот (Draw no Bet - 2) е 2,05.
 
Во последните 14 натпревари меѓу Леванте и Барселона во сите шпански натпреварувања имало 62 постигнати гола (гол разлика 52:10 во корист на Барса). Коефициентот на BetAdria.com за повеќе од 3,5 голови на нивниот неделен натпревар е 1,69.
 
BetAdria.com Ви нуди одлични коефициенти и голем број на различни обложувања за секој натпревар. Уживај во фудбалот и прави пари со BetAdria.com.