24фудбал

Партизан се закани дека ќе ја напушти српската лига! (ВИДЕО)

Партизан синоќа одигра 0-0 против Мачква во тешки услови за игра поради многу снег, „црно-белите“ велат дека биле принудени да го одиграа мечот и затоа се закануваат со излегување од лигата.

Останато

Наводно Партизан по притисок го одиграл мечот со Мачва иако немало нормални услови за игра.

На Партизан му соопштиле дека мора да го одигра натпреварот бидејќи и сите други ќе се одиграат без разлика на снегот. Но на крајот не било така, дел од мечевите беа одложени а Партизан го одигра својот дуел.

Од Партизан сметаат дека тоа е неправедно и се закануваат со излегување од Суперлигата во Србија.

Во прилог видео од вчерашниот меч во кое навивачите на Партизан со снежни топки маваа по судиите: