24фудбал

Мурињо е во Русија, си најде нова работа (ВИДЕО)

По отказот од Манчестер јунајтед се очекуваше дека за брзо време Жозе Мурињо ќе седне на друго тренерско столче, но тоа не се случи, сепак тој има нова работа.

Останато

Жозе Мурињо потпиша договор со руската телевизија „Раша Тудеј“, тој ќе има свое фудбалско шоу.

Португалецот и претходно соработуваше со „РТ“, тој беше стручен коментатор за време на Светското првенство во Русија.

Еве го промотивното видео за новата работа на Мурињо: