24фудбал

Нокаут фазата од Лигата на шампионите со 20 ЕУР бонус на БетАдриа

Оваа недела започнуваат осминафиналните дуели од Лигата на шампионите и во првата рунда од нокаут фазата BetAdria.com подготви убав Бонус за вас.

Лига на Шампиони

BetAdria.com Ви нуди 25% бонус, се до 20 ЕУР за следниот депозит. Понудата важи за сите стари и нови корисници до 20. февруари 2019 година. Не ја пропуштајте убавата шанса да го зголемите салдото на вашата сметка.

Нокаут фазата ќе биде отворена во вторник на Олд Трафорд и Олимпико. ПСЖ беше голем фаворит против Манчестер јунајтед пред неколку месеци, но сега се се промени. ПСЖ имаат големи проблеми поради повредите на Нејмар и Единсон Кавани. Од друга страна пак Манчестер јунајтед игра навистина одлично под водство на новиот тренер Оле Гунар Солскјер.

Рома ќе го пречека Порто и италијанскиот тим ќе има тешка задача. Последен пат Порто гостуваше кај Рома во 2016 и победи со 3-0.

Во среда, голем германско - англиски дуел е на програмата кога Тотенхем ќе се сретне со Борусија Дортмунд на Вембли. Европскиот шампион ќе игра против Ајакс во Амстердам истиот ден.

Следната недела Лион ќе ја пречека Барселона, а Баерн оди во Ливерпул, додека во среда на 20. февруари ќе бидат мечевите Шалке - Манчестер Сити и Атлетико Мадрид - Јувентус.

BetAdria.com Ви нуди одлични коефициенти и голем број на различни обложувања за секој натпревар. Уживај во фудбалот и прави пари со BetAdria.com!