24фудбал

Роналдо му донесе водство на Јуве, натпреварот во Торино станува уште поинтересен!

Со гол на Кристијано Роналдо Јувентус поведе со 1-0 против Атлетико Мадрид во реваншот од осминафиналето во Лигата на шампионите.

Италија

Јувентус брка победа од три гола разлика против Атлетико Мадрид или идентичен резултат како и првиот дуел па пеналите да го решваат мечот. Старата Дама добро тргна, Роналдо со глава му донесе водство на Јуве од 1-0.