24фудбал

Чигарини даде маестрален гол од центар, но џабе се изрдува! (ВИДЕО)

Супергол беше постигнат на мечот меѓу Каљари и Фиорентина, Лука Чигарини погоди од половина терен, но голот беше поништен.

Италија

Лука Чигарини даде фантастичен гол од половина терен, се израдува тој, неговите соиграчи и навивачите на Каљари, но судијата го поништи затоа што бил досуден индирект, а не класичен слободен удар.

Погледнете го голот, тажно е ваков гол да се поништи: