24фудбал

И мајката на Лукаку лудува по Меси, се сликаше со него и како мало дете се радуваше (ВИДЕО)

Иако нејзиниот син е ѕвезда во Премиерлигата и светскиот фудбал, Адолфин Лукаку се однесуваше како мало девојче кога го виде Лео Меси.

Лига на Шампиони

Мајката на Ромелу Лукаку, Адолфин беше на Олд Трафорд да го гледа својот син на мечот меѓу Манчестер јунајтед и Барселона.

По натпреварот и се укажа можност да се сретне со Меси, а таа ја искористи за фотографија со него. Додека го прегрнуваше му се радуваше како мало девојче викајќи: „Меси, Меси, Меси“.