24фудбал

Елмас му даде гол на Галатасарај! (ВИДЕО)

Македонскиот фудбалер, Елиф Елмас е во главна улога на големото турско дерби меѓу Фенербахче и Галатасарај.

Македонија

Фенер од крајот на првото полувреме игра со фудбалер помалку, па во вториот дел Галатасарај дојде до водство од 1-0.

Но во 71. минута по асистенција од Дирар, Елиф Елмас постигна убав гол за израмнување на 1-1.

Нашиот фудбалер е стартер на овој меч и игра одлична партија. Највено беше дека повеќе скаути од големи клубови ќе го следат на овој меч и имаше што да видат. Цената на Елмас од утре можеби ќе биде уште повисока.