24фудбал

Каков кикс на Фостер, Обамејнаг го даде еден од најинтересните голови оваа сезона! (ВИДЕО)

Арсенал води со 1-0 на гостувањето кај Ватфорд благодарение на еден голем кикс на голманот Фостер.

Англија

Течеше десетата минута кога Фостер направи ужасен кикс, покасно од потребното ја исфрли топката, а Обамејанг добро го пратеше тоа и постигна интересен гол.


За проблемите на Ватфорд да бидат поголеми се погрижи Динеј кој во следната минута заработи црвен картон поради удар со лакт.