24фудбал

Четвртфиналето од Лигата на шампионите со 20 ЕУР бонус на БетАдриа

Минатата недела најдобрите осум тимови ги одиграа првите четвртфинални натпревари во Лигата на шампионите и оваа недела ќе дознаеме кои четири ќе одат во полуфиналето.

Останато

BetAdria.com подготви убав Бонус за тие натпревари. BetAdria.com Ви нуди 25% бонус до 20 ЕУР за следниот депозит. Понудата важи за сите стари и нови корисници до 18. април 2019. Не ја пропуштајте убавата шанса да го зголемите балансот на Вашата сметка.

Барселона е единствениот тим кој победи на гостински терен во првите натпревари. Тие славеа со 1-0 на Олд Трафорд но тимот на Ернесто Валверде знае дека мора да бидат внимателни. Во претходната рунда Манчестер јунајтед помина и покрај тоа што го загуби првиот натпревар дома против ПСЖ.

Исто така во вторник Јувентус ќе има голем предизвик во Торино. Младиот Ајакс игра многу добро и по 11 во Амстердам туе се уште сонуваат за големи работи.


Тотенхем го доби првиот натпревар со 1-0 против Манчестер Сити но во среда тие ќе бидат без нивниот најдобар напаѓач Хари Кејн. Граѓаните имаат фантастична сезона досега и имаат победи на 23 од последните 25 мечеви во сите натпреварувања.

Уште еден англиски тим кој е блиску до полуфиналето е Ливерпул. Црвените победија со 2-0 против Порто на Енфилд и минатата сезона тие славеа со 5-0 на Драгао стадионот во Португалија.

BetAdria.com Ви нуди одлични коефициенти и голем број на различни игри за секој натпревар. Уживај во фудбалот и прави пари со BetAdria.com!