24фудбал

Ваков гол од пенал сигурно немате видено досега... (ВИДЕО)

Од Австралија ни доаѓа веројатно досега невиден гол од белата точка, дело на Французин кој погоди од белата точка на начин на кој сигурно никој не очекуваше, а успеа во намерата.

Останато

Бризбејн и Аделаиде одиграа меч за паметење во раните утрински часови во најсилниот австралијански фудбалски шампионат, меч кој им припадна на гостите со 3-5, а до 61. минута домаќините имаа водство од 3-2.

Токму голот за 3-2 постигнат во 61. минута, а дело на Ерик Баутеак беше веројатно гол од пенал за кој долго ќе се зборува, а истиот беше реализиран на начин на кој сигурно ретко кој очекуваше...