24фудбал

Александер Арнолд го објасни голот по брзо изведениот корнер

Четвртиот гол на Ливерпул против Барселона беше посебен, погодок каков што ретко се гледа по брзо изведен корнер додека противничката одбрана беше неспремна.

Лига на Шампиони

Александер Арнолд брзо изведе еден корнер, ја фати одбраната на Барселона на спиење, Каталонците не очекуваа такво нешто, Ориги ја пратеше ситуацијата и даде гол кој значеше победа од 4-0 за Ливерпул и пласман во финалето од Лигата на шампионите.

„Беше инстиктивно. Беше еден од оние моменти кога гледате шанса. Дивок пратеше и даде гол. Можеби идеше пребрзо кон него, но тој е топ фудбалер. Тој даде два гола за нас вечерва и сите ќе го паметат овој момент“, вели Александер Арнолд.