24фудбал

Хабиб не сакаше да се слика со фан на Барса се додека тој не кажа: „Хала Мадрид“ (ВИДЕО)

УФЦ ѕвездата Хабиб Нурмагомедов имаше интересна ситуација со дете фан на Барселона, борецот го услови малиот да каже „Хала Мадрид“ за да се слика со него.

Шпанија

Хабиб Нурмагомедов очигледно е фан на Реал Мадрид. На еден паркинг тој прво се сликаше со дете кое навива за кралскиот клуб, но одбиваше да се слика и со дете кое е фан на Барселона. 

Хабиб му рече на малиот да каже „Хала Мадрид“, а откако тој го направи тоа доби и фотографија со него.