24фудбал

Ле Парисиен: Преговорите за трансфер на Нејмар започнаа, Барса стапи во контакт со ПСЖ и како одговор доби НЕ

Претседателот на Барселона, Хозеп Марија Бартомеу го направил првиот контакт со ПСЖ, тврди францускиот весник Ле Парисиен.

Шпанија

Барселона го остварила првиот контакт со ПСЖ за можен ангажман на ПСЖ, но одговорот бил негативен.

Сепак тоа било само прва понуда, опипување на пулсот на спротивната страна. Се очекува дека Барселона многу брзо ќе се врати со нова понуда.

ПСЖ плати 222 милиони евра откупна клаузула за да го донесе Нејмар од Барселона и нема намера лесно да се откаже од неговите услуги.

Барселона ќе достави понуда во која ќе биде вклучен и Филипе Кутињо, Каталонците се надеваат дека тоа може да го примаме ПСЖ.