24фудбал

Дивиот старт на Гобељиќ за кој зборуваат сите (ВИДЕО)

Фудбалерот на Црвена звезда, Марко Гобељиќ синоќа доби црвен картон поради исклучително остар старт, можеби ја заврши и кариерата на противничкиот играч.

Лига на Шампиони

При водство на Црвена звезда од 2-0, Марко Гобељиќ сосема непотребно направи старт за во затвор на средината на теренот.

Му ја скрши ногата на Ваидас Славицкас од Судува. Најпрво доби жолт картон, но кога судијата сфати што уствари се случи, му го покажа црвениот картон.

Информациите велат дека фудбалерот на Судува го очекува долга пауза, сезоната за него сигурно е завршена, а се оди дотаму да некои пишуваат дека ова можеби е и крај на кариерата.