24фудбал

Арсенал подобар од Баерн Минхен (ВИДЕО)

Арсенал со 2-1 го победи Баерн Минхен во пријателскиот натпревар кој беше дел од Интернационалниот куп на шампионите.

Англија

По мирното прво полувреме, сите три гола паднаа во вториот дел. Резултатот беше отворен во 49. минута кога Позански си постигна автогол со кој Арсенал поведе со 1-0.

Во 71. минута Левандовски го изедначи резултатот, но Нкетиа на две минути до крајот даде победнички гол за Арсенал.