24фудбал

Фантастично деби за Дани Алвес, даде гол и му донесе победа на Сао Паоло (ВИДЕО)

Дани Алвес имаше фантастично деби во дресот на Сао Паоло, подобро не ни можеше да посака, постигна решавачки гол.

Јужна Америка

Сао Паоло ја победи екипата на Кеара со 1-0 во бразилското првенство. А погодокот беше дело на Дани Алвес во 40. минута од натпреварот.

Славниот бек одлично се снајде во шеснаесетникот на противникот, даде гол и предивика лудило на трибините.