24фудбал

Миа Калифа на посебен начин го прослави првиот гол на Ватфорд против Арсенал (ВИДЕО)

Ватфорд имаше голема поддршка од Миа Калифа која не криеше за тоа како го прослави првиот гол на таа екипа против „Топчиите“, каде избегна речиси сигурен пораз.

Англија

Ватфорд му „откина“ речиси сигурни три бода на Арсенал, играјќи реми со резултат 2-2 пред своја публика, иако гостите имаа водство од 0-2 во првото полувреме, а од тој меч нови главоболки за Унаи Емери донесе „смешната“ одбрана на Арсенал која расипува сешто ќе стори нападот на таа екипа.

Поранешната порно ѕвезда Миа Калифа на еден доста посебен начин го прослави првиот гол за Ватфорд, инаку дело на Клеверли во 53. минута, таа објави видео на социјалните мрежи на кое ја покажа својата прослава на тој гол, а можеме само да претпоставиме што ли сторила по израмнувачкиот гол на Ватфорд...