24фудбал

Новата сезона од Лигата на шампионите со 20 ЕУР бонус на БетАдриа

BetAdria.com Ви подготви убав бонус оваа недела. BetAdria.com Ви нуди 25% бонус до 20 ЕУР за следниот депозит. Понудата важи за сите стари и нови корисници до 19. септември 2019. Не ја пропуштајте убавата шанса да го зголемите балансот на Вашата сметка.

Лига на Шампиони

Новата сезона во Лигата на шампионите ќе почне оваа недела. Во вторник и среда 32 најдобри европски клубови го играат првото коло од групната фаза во 28. издание од Лигата на шампионите.

Европскиот шампион Ливерпул почнува во Италија. Наполи и Ливерпул играат и минатата сезона во иста група и Наполи победи со 1-0 на Сан Паоло стадионот. Ќе биде многу интересен меч во вторник навечер.

Истиот ден Барселона ќе патува во Дортмунд. Тоа ќе биде прв натпревар во Лигата на шампионите меѓу овие два тима во историјата.

Тотенхем играше во финалето од Лигата на шампионите минатата сезона и нивниот прв меч во групата оваа сезона ќе биде против Олимпијакос во Грција во среда. Дуелот меѓу гигантите ќе биде одигран во Париз, каде ПСЖ ќе биде домќин на Реал Мадрид додека Јувентус ќе патува во главниот град на Шпанија да игра со Атлетико Мадрид. Манчестер Сити ќе игра во иста група со Шахтар Доњецк трета сезона по ред. Во среда навечер граѓаните ќе одат во Каркив каде победија со 3-0 во октомври 2018.

BetAdria.com Ви нуди одлични коефициенти и голем број на различни обложувања за секој натпревар. Уживај во фудбалот и прави пари со BetAdria.com!