24фудбал

БетАдриа викенд типови: Севиља победи на последните четири домашни лига мечеви против Реал Мадрид

Пред секој викенд BetAdria.com ви дава совети за најдобрите фудбалски мечеви што ќе се играат и ви нуди одлични коефициенти за тие натпревари во BetAdria викенд типови.

Останато

Фрајбург ги доби сите последни четири домашни натпревари во Бундеслигата против Аугсбург со гол разлика од 11:2. Тие се среќаваат повторно во германската лига во сабота попладне и коефициентот на BetAdria.com за Фрајбург да победи на натпреварот е 1,90.

Во сабота навечер на програмата е големото Дерби дела Мадонина. Милан и Интер ќе играат на Сан Сиро стадионот и нероазурите немаат пораз на последните шест лига натпревари против нивниот ривал и имаат само еден пораз од росонерите во последните десет мечеви во Серија А. Коефициентот на BetAdria.com за Интер да го добие мечот (Draw No Bet) е 1,57.

На последните четири или на седум од последните девет мечеви во сите натпреварувања меѓу Рен и Лил и двата тима постигнувале гол. Нивниот следен меч во француската Лига 1 на програмата е во недела и коефициентот на BetAdria.com за двата тима да дадат гол е 1,91.

Челси и Ливерпул ќе се сретнат во недела на Стемфорд Бриџ. Во осум од последните десет премиерлигашки мечеви меѓу сините и црвените и двата клуба постигнувале гол. Коефициентот на BetAdria.com за повторно и двете екипи да дадат гол е 1,50.

Реал Мадрид е во криза и во недела навечер тие патуваат на гостување кај актуелниот лидер во Ла Лига. Севиља победи на последните четири домашни лига натпревари против тимот од Мадрид на нивните последни дванаесет дуели во сите конкуренции комбинирано постигнале 49 голови. Коефициентот на BetAdria.com за повеќе од 2,5 голови на овој натпревар е 1,53.

BetAdria.com Ви нуди одлични коефициенти и голем број на различни обложувања за секој натпревар. Уживај во фудбалот и прави пари со BetAdria.com.