24фудбал

Ван Дајк го „излетаа“ како никогаш досега во дресот на Ливерпул, напаѓачот на Салцбург може да биде горд (ВИДЕО)

Откако дојде во Ливерпул на прсти се бројат оние кои го поминале со дриблинг Ван Дајк, па Хван Хи Чан може да биде горд на неговиот потег.

Лига на Шампиони

На пет минути до крајот на првото полувреме напаѓачот на Салцбург го излета Ван Дајк како никој претходно и постигна гол за својот тим.