24фудбал

Патот до ЕУРО 2020 со 20 ЕУР бонус од БетАдриа

Белгија стана првата национална селекција која се квалификуваше за ЕУРО 2020 со победата од 9-0 против Сан Марино. Овој викенд уште неколку тимови би можеле да ги обезбедат нивните тикети за Европското првенство кое ќе се одржи следната недела.

Останато

По тој повод BetAdria.com подготви убав бонус за Вас. BetAdria.com Ви нуди 25% бонус до 20 ЕУР за следниот депозит. Понудата важи за сите стари и нови корисници од 12 до 15 октомври 2019. Не ја пропуштајте убавата шанса да го зголемите балансот на вашата сметка.

Во сабота, Шпанија може да направи голем чекор во Групата Ф со победа над Норвешка, доколку ги земат трите бодови тие речиси ќе одат на Европското првенство. Италија исто така е во одлична ситуација во Групата Џ. Азурите ќе се квалификуваат со победа над Грција или со реми доколку Босна и Херцеговина не победи против Финска и Ерменија загуби од Лихтенштајн. Во Група Д никој не може да се квалификува во сабота но Данска и Швајцарија ќе играат многу значаен меч.

Хрватска игра одлично и дколку го добијат натпреварот во Кардиф во недела навечер ќе одат на Европското првенство од Групата Е. Во групата Г, Полска е на само една победа до континенталниот турнир. Доколку ја победат Македонија на домашен терен во недела тие ќе се квалификуваат. Во недела исто така ќе има одлични натпревари и во групите Ц и И, каде на Русија и треба само еден бод на Кипат за да и се приклучи на Белгија.

Нови седум квалификациски мечеви ќе бидат одиграни во понеделник и девет во вторник. Ќе има многу возбудувања, не ги пропуштајте.

BetAdria.com Ви нуди одлични коефициенти и голем број на различни обложувања за секој натпревар. Уживај во фудбалот и прави пари со BetAdria.com!