24фудбал

Познат составот на Македонија за мечот со Полска (ФОТО)

Селекторот Ангеловски ги одбра 11. фудбалери кои ќе го почнат квалификацискиот меч против Полска во Варшава.

Македонија

На местото од повредениот Адеми во составот ќе биде Бејтулаи но формациски Николов е тој што ќе го завземе местото на Аријан.

Како и со Словенија, и овој пат селекторот ќе почне со формација 3-4-3. Пред Димитриевски ќе бидат Ристевски, Муслиу и Ристовски. Бејтулаи и Алиоски треба да делуваат по страните, Спировски и Николов централно. Елмас ќе биде зад напаѓачите Пандев и Несторовски.