24фудбал

Мурињо и Баерн одржале прва рунда преговори, „специјалниот“ поставил услов

Газета дело Спорт пренесува дека Жозе Мурињо имал средба со Баерн Минхен за тренерското столче на Алинац Арена, Португалецот како еден од условите побарал договор до 2022 година.

Германија

Одржана прва рунда преговори помеѓу Жозе Мурињо и Баерн Минхен, ова го тврди италијанскa Газета дело Спорт.

Весникот пренесува дека на средбата „специјалниот“ поставил услов за да го превзеде тренерското сотлче на Алианц Арена, Португалецот инсистирал на договор со трајност до 2022 година.

Од таборот на „баварците“ побарале неколку дена да размислат и ќе донесат конечна одлука во паузата за репрезентативен настап.