24фудбал

Претрча до теренот за да се сретне со својот идол, Роналдо со прекрасен гест до него (ВИДЕО)

Првата ѕвезда на Португалија немаше ништо против да одвои дел од мечот за неговиот веројатно голем навивач кој беше во дресот на Јувентус, клуб каде настапува Роналдо.

Останато

Португалија синоќа славеше убедлива победа над Литванија со 6-0 во квалификациите за ЕП 2020, а играч на мечот беше Кристијано Роналдо кој запиша хет-трик во триумфот на домаќините, притоа, ѕвездата на Јувентус имаше и еден прекрасен гест кон навивач кој влезе на теренот.

Веројатно е дека Роналдо му е идол, а навивачот беше облечен во дрес на Јувентус, притоа, тој доби прегратка од Португалецот, како и селфи, стјуардот лично од Роналдо беше спречен претходно да го одделат навивачот, а сочека да заврши прекрасниот гест на Роналдо.