24фудбал

Неверојатни емоции, погледнете како Финска се радуваше на историскиот пласман на ЕП (ФОТО)

Финска синоќа го победи Лихтенштајн на коло пред крајот обезбеди историско учество на Европските првенства.

ЕВРО 2020

Финска за прв пат во историјата ќе игра на Европско првенство. Колку е голем фудбалот може да се види и на сликите. „Ладните“ скандинавци ги извадија своите најголеми емоции, на радоста и немаше крај.