24фудбал

Несторовски даде гол па го исмеваше ВАР кој претходно му поништи погодок (ВИДЕО)

Македонскиот напаѓач Илија Несторовски го постигна својот деби гол за Удинезе.

Италија

Несторовски доби шанса како стартер за Удинезе на гостувањето кај Сампдорија и ја оправда довербата.

Македонецот во 29. минута постигна убав гол од далечина, а при радоста за погодокот го исмеваше ВАР.


Таквата негова реакција беше поради претходно поништениот погодок кога во третата минута реализираше со глава. Трет пат оваа сезона ВАР му поништува гол.

Поништениот гол на Несто: