24фудбал

Мата го однесе Манчестер јунајтед во следното коло од ФА Купот

Манчестер јунајтед со 1-0 го победи Волвс во реванш мечот од ФА Купот и продолжува понатаму во масовното англиско натпреварување.

Англија

Првиот меч заврши без погодоци, па Манчестер јунајтед и Волвс требаше да играат возвратен дуел, овој пат на Олд Трафорд.

Натпреварот беше решен во 97. минута кога по додавање на Марсијал, Мата се најде во одлична прилика и постигна гол кој значеше победа на Манчестер јунајтед од 1-0.