24фудбал

Познати се сите три варијанти на дресот на Барселона за следната сезона (ФОТО)

Нагласената жолта боја на следниот дрес на Барселона е највпечатливиот детал, Каталонците ќе имаат уште и црн и розев дрес.

Шпанија

Шпанските медиуми ги објавија дресовите на Барселона за следната сезона кој традиционално ги открива „Footy Headlines“.

Во новата варијанта дресови, покрај традиционалните сина и црвена боја, ќе има и нагласена жолта боја која го прави дресот поразличен од претходните.

Фудбалерите на Барса ќе имаат и црна варијанта на дресови, но и розева.