24фудбал

Одредени паровите за осминафиналето во Лига Европа

Без многу возбудувања на денешната ждрепка за осминафиналето во најмасовното европско натпреварување, фаворитите се исбегнаа, најинтересно ќе биде на дуелот помеѓу Севиља и Рома.

Лига Европа

Попладнево во канцелариите на УЕФА во Нион беа извлечени паровите за осминафиналето во Лига Европа. Фаворитите се избегнаа, најинтересно ќе биде на пресметката помеѓу Севиља и Рома.

Првите мечеви се на програмата на 12. март, а реваншите се играат една недела подоцна.

Осминафинале Лига Европа:

Башакшехир - Копенхаген

Олимпијакос - Вулверхемптон

Ренџерс - Баер Леверкузен

Волфзбург - Шахтар

Интер - Хетафе

Севиља - Рома

Франкфурт/Салцбург - Базел

ЛАСК - Манчестер јунајтед