24фудбал

ФФМ потврди: Македонија и Косово ќе играат на 4 јуни

Фудбалската федерација на Македонија го потврди терминот за мечот со Косово, дуелот ќе се игра на 4 јуни.

Македонија

Одложениот натпревар меѓу Македонија и Косово во полуфиналето од Лигата на нации ќе се игра на 4 јуни, финалето е закажано за 9 јуни.

Дали натпреварот ќе се игра со публика или без, ќе зависи од состојбата со коронавирусот во тој период.