24фудбал

Поранешен голем талент и играч на Реал Мадрид, сега е глумец во мафијашка серија

Холандскиот фудбалер, Ројстон Дренте се појавува како глумец во мафијашка серија со трговија на кокаин.

Останато

На почетокот од кариерата Ројстон Дренте важеше за голем талент, од 2007 до 2012 година беше член на Реал Мадрид, од тие две години беше на позајмица (Херкулес и Евертон), а потоа кариерата му тргна во надолна линија. Сега на 32 години е фудбалер на холандски тим од втората лига, на почна и глумачка кариера.

Дренте глуми во втората сезона од серијата „Мокро Мафија“ во која се зборува за банди и дилери на кокаин во Амстердам.

„Времето дојде. По долго молчење конечно можам да соопштам дека ќе ме видите во серијата Морко Мафија! Возбуден сум што ќе учествувам во серијата и не можам да дочекам гледачите да ја видат мојата улога! Повеќе од возбуден сум да ви ја покажам другата страна на Ројстон, се надевам дека ќе уживате колку што уживав и јас. Па проверете“, напиша Дренте на својот инстаграм профил.