24фудбал

Пандев доби нов подарок од Интер, овој пат шампионски прстен од тројната круна (ФОТО)

Горан Пандев на својот инстаграм профил се пофали со нов подарок од Интер, овој пат доби прстен по повод историската тројна круна.

Италија

Пред нешто повеќе од десетина дена Интер на Пандев му испрати маичка во чест на тројната круна, но подароците не престанаа тука. Нашиот фудбалер сега доби прстен од нероазурите специјално изработен за него, со неговиот број 27 кој го носеше на црвно-синиот дрес.