24фудбал

Најјакиот момент од мечот меѓу Брајтон и Арсенал, ваков потег тешко дека ќе видите друг пат (ВИДЕО)

Еден чуден но и смешен потег на играчите на Арсенал, Лаказет лежеше на теренот кога Себаљос упати пас, напаѓачот се поткрена на време и топката му мина кроз нозе со што не го попречи додавањето.

Англија

Погледнете го овој интересен момент кој ќе ве насмее: