24фудбал

Станислас направи најскапиот дефанзивец да изгледа како мало дете, па од мртов агол го совлада Де Хеа (ВИДЕО)

Манчестер јунајтед прими гол од Борнмут кој ќе предизвика многу критики за Хари Мегваер и Давид Де Хеа.

Англија

Манчестер јунајтед офанзивно тргна во мечот против Борнмут, но во 16. минута следуваше шок.

Станислас најпрво му ја протна топката меѓу нозе на Магваер, а потоа од мртов агол му даде гол на Давид Де Хеа.