24фудбал

90 минути за Алиоски, Лидс дојде до големи три бода кај Блекбурн

Алиоски ги одигра сите 90 минути за Лидс на гостувањето кај Блекбурн, неговиот тим победи со 3-1.

Англија

Македонскиот репрезентативец Езгјан Алиоски за прв пат беше стартер по рестартот на сезоната. Нашиот фудбалер го одигра целиот меч.

Лидс со голови на Бамфорд, Филипс и Клич дојде до победа од 3-1 со која се зацврсти на првото место на табелата.

До крајот на сезоната имаат уште пет кола, моментално имаат шест бода пред третопласираниот Брентфорд, и четири пред ВБА кои имаат и меч помалку.