24фудбал

Арсенал влезе во победничка серија, падна и Вулвс (ВИДЕО)

Арсенал со 2-0 победи на гостувањето кај Вулверхемптон и го забележа четвртиот триумф по ред, трет во Премиерлигата.

Англија

Арсенал дојде до трите бода од гостувањето кај Вулвс откако славеше со 2-0 со по еден погодок во секое полувреме.

Резултатот беше отворен во 43. минута кога Сака со прекрасен удар му донесе водство на Арсенал од 1-0.

Конечните 2-0 ги постави Лаказет со погодок во финишот од мечот.

Со овој триумф Арсенал ги одржа надежите за пласман во топ четири иако конкуренцијата е голема.