24фудбал

Челси не ја дава четвртата позиција, лесна победа над Ватфорд (ВИДЕО)

Челси за момент ја загуби четвртата позиција од Манчестер јунајтед но сините брзо се вратија на неа откако со 3-0 го победија Ватфорд.

Англија

Тимот на Френк Лампард доминираше во текот на целиот меч, постојано напаѓаше и сосема заслужено дојде до трите бода кои му беа потребни за рехабилитација од поразот во претходното коло.

Серијата ја отвори Жиру со гол во 28. минута. Во финишот од првиот дел Пулишиќ беше фаулиран во шеснаесетникот на Ватфорд, а прецизен реализатор на најстрогата казна беше Вилијан за водство од 2-0 на Челси.

Конечниот резултат беше поставен дури во судиското продолжение од мечот кога Баркли постигна убав гол за 3-0.