24фудбал

Заврши сезоната за Гризман

Барселона нема да може да смета на Антоан Гризман за последните кола од Примера откако Французинот заработи повреда.

Шпанија

Барселона потврди дека Гризман има повреда на квадрицепс мискул на десната нога и ќе ги пропушти последните два меча од Примера.

Неизвесно е дали Французинот ќе биде подготвен и за реванш осминафиналниот натпревар против Наполи од Лигата на шампионите.