24фудбал

Пријателскиот меч меѓу Силекс и Борец се претвори во масовна тепачка (ВИДЕО)

Силекс со 2-0 го победи Борец, но она што остави впечаток од овој меч е масовната тепачка меѓу играчите на двете екипи.

Македонија

Острите стартови на играчите на Борец ги разбеснија фудбалерите на Силекс кои се подготвуваат за квалификациите од Лигата на шампионите. Тензијата се зголеми до степен да дојде до физичка пресметка меѓу двете екипи.