24фудбал

Бранислав Ивановиќ се врати во Премиерлигата

Искусниот српски дефанзивец, Бранислав Ивановиќ се врати во Премиерлигата откако стави потпис на едногодишен договор со Вест Бромвич.

Англија

Најавите се остварија, 36-годишниот Ивановиќ оваа сезона ќе настапува за ВБА која ја предводи Славен Билиќ.

По три и пол години поминати во Зенит, поранешниот играч на Челси повторно ќе игра во најсилната англиска лига.

„Албион ги обезбеди услугите на победникот во Премиерлигата и Лигата на шампионите Бранислав Ивановиќ. Српскиот дефанзивец стави потпис на едногодишен договор“, стои во соопштението на ВБА.

Тој ќе го носи дресот со број 20.