24фудбал

Мурињо и Лампард влегоа во жесток вербален дуел крај аут линијата, познато е и што си рекоа (ВИДЕО)

Френк Лампард беше еден од клучните играчи на Жозе Мурињо кога тој беше тренер на Челси, љубовта меѓу двајцата беше голема, но таа овој пат беше оставена на страна.

Англија

Во текот на првото полувреме, Жозе Мурињо и Френк Лампард влегоа во жесток дуел крај аут линијата.

Според англиските медиуми Мурињо му рекол: „Кога губиш со 3-0 не си вака гласен“, а Лампард му вратил: „Седи и молчи“.

По крајот на мечот тие повторно беа во прегратка ставајќи дознаење дека нивниот дуел беше нормална работа во жарот на еден дерби натпревар.