24фудбал

Македонија

Алтипармаковски потпиша за Интер Запрешиќ

24.06.2016

Интер Запрешиќ го потврди ангажманот на Марјан Алтипармаковски од Работнички, хрватскиот тим сака нов македонски напаѓач.

Англија

Скај Спортс објасни зошто Варди го одбил Арсенал

24.06.2016

ТВ каналот Скај Спортс ги наброја причините зад одлуката на Џејми Варди да ги одбие „Топчиите“ и да остане верен на Лестер

Италија

Киелини: Сите сме шокирани од Брегзит, се надевам дека нема да има домино ефект

24.06.2016

Фудбалерот на Јувентус, Џорџо Киелини жали за исходот од референдумот во Велика Британија, не верува дека тоа ќе има големо влијание на економијата во Европа, но смета дека е лош сигнал од една голема нација.

Лига на Шампиони

Официјално: Златко Крањчар е нов тренер на Динамо Загреб

23.06.2016

Динамо Загреб и официјално потврди, Златко Цицо Крањчар е го превзема кормилото на тимот, хрватскиот шампион со него доаѓа во Скопје на мегдан со Вардар.