24фудбал

Англија

Рафа Бенитез за помалку од една година: Од тренер на Реал Мадрид до менаџер на Њукасл во Чемпионшип

25.05.2016

Њукасл потврди дека Рафаел Бенитез останува со нив и следната сезона, а пред помалку од една година Шпанецот играше со Реал Мадрид во Лигата на шампионите.

Италија

Официјално: Михајловиќ е нов тренер на Торино

25.05.2016

Торино потврди дека Синиша Михајловиќ е нов тренер на тимот, српскиот стратег доаѓа на местото од Џампиеро Вентура.

Шпанија

Бекам со совет до Реал: Стабилноста е клучна, Зидан мора да остане

20.05.2016

Поранешниот фудбалер на „Кралевите“, Дејвид Бекам го советува Флорентино Перез да го задржи Зинедин Зидан на кормилото дури и по евентуален неуспех во финалето од Лигата на Шампионите

Лига на Шампиони

Гвардиола беснеел по мечот со Атлетико Мадрид, на мета повторно биле докторите!

06.05.2016

Пеп Гвардиола не ја оствари целта да му донесе барем една титула во Лигата на шампионите на Баерн во својот три годишен престој, гневот бил видлив особено по мечот против Атлетико Мадрид.