24фудбал

Македонија

Во Хрватска се шпекулира: Динамо Загреб може да „лапне“ четири до пет милиони евра за Адеми

11.12.2018

Нашиот репрезентативец има договор со тимот од Загреб со важност до 2023. година, тој веќе се врати на големата фудбалска сцена, проблемите кои го наследија со суспензијата се веќе минато, а се шпекулира дека би можел да направи богат трансфер во јануарскиот преоден рок.

Англија

Рома категорично ја одби понудата од Арсенал за Ундер, не отстапува од бараната цена

13.12.2018

Римската волчица наводно бара 18 милиони евра повеќе во однос на понудата која Топчиите ја испратиле до италијанскиот прволигаш за 21 годишниот офанзивец кој со своите фантастични перформанси го привлече вниманието.

Италија

Марота со поддршка за Спалети: Наше е да го поддржиме, не е лесно да се постигнат посакуваните резултати

13.12.2018

И официјално, Џузепе Марота ја презеде функцијата во Интер, а веднаш ги демантираше шпекулациите пренесени од одредени медиуми за тоа дека се подготвува промена на тренерското столче во клубот.

Шпанија

Карвахал: Исвиркан од фановите, или не, Иско е храбар

13.12.2018

Фудбалерот од средниот ред на Кралевите доби поддршка од својот соиграч во редовите на шпанскиот гигант, тој синоќа ја одби капитентската лента од Марсело и му порача на Бразилецот да му ја предаде токму на Карвахал.

Лига на Шампиони

Солари со порака до Иско за свирежите од навивачите

13.12.2018

Извесен период се наведува дека Иско не е во добри односи со новиот тренер на Кралевите, тој не е во прв план кај Солари, кој често знаеше дури и да го изостави од составот на шпанскиот гигант.