24фудбал

Македонија

ФФМ и Општина Прилеп влегоа во кавга за стадионот „Гоце Делчев“

11.08.2020

ФФМ и Општина Прилеп заедно го градат стадионот „Гоце Делчев“, куќата на фудбалот синоќа соопшти дека тие ги завршиле своите обврски и го предаде на општината но тие не го примија бидејќи сметаат дека задачите кои ги презема федерацијата не се изведени докрај.

Англија

Лаказет во Јувентус, Коста во Арсенал?

11.08.2020

Во Арсенал на големо се подготвуваат добро да го одврзат ќесето за да го задржат во сопствените редови првата ѕвезда во тимот, Пјер-Емерик Обамејанг, меѓутоа за омилениот партнер на Габонецот во нападот на таа екипа веројатно е дека нема загарантирано место.

Италија

Има нешто или чиста случајност? Лео Меси купул луксузен пентхаус во близина на канцелариите на Интер!

11.08.2020

По веста дека таткото на Лео Меси купил куќа во Милано, медиумите од Италија сега пишуваат дека и самиот фудбалер купул имот во градот на модата, се работи за луксузен пентхауз во близина на канцелариите на Интер.

Лига на Шампиони

Строгите правила на УЕФА за ЛШ на тест, Дрита може службено да го загуби мечот со Линфилд поради коронавирус

11.08.2020

Дуелот помеѓу Дрита од Косово и Линфилд од Северна Ирска во претквалификациите од Лигата на шампиони е одложен откако втор фудбалер на Дрита била позитивен на коронавирус, а здравствените власти наредиле целиот тим да оди во карантин.