24фудбал

УЕФА ги одбра најдобрите 11 на ЕУРО 2016 (ФОТО)

Европската куќа на фудбалот ги одбра најдобрите 11 на Европското првенство во Франција, шампионот Португалија со најмногу преставници

ЕУРО 2016

Тимот го состави панел на УЕФА составен од 13 лица помеѓу кои и легендата на Манчестер јунајтед, Сер Алекс Фергусон.

Најдобрите 11 на ЕУРО 2016 се составени од играчи од четирите полуфиналисти, а најмногу преставници има од шампионот Португалија.