24фудбал

Ниту УЕФА не остана рамнодушна на прекрасното фудбалско здание во Македонија (ВИДЕО)

Европската куќа на фудбалот на социјалните мрежи не ја криеше импресионираноста од изгледот на нашата најголема фудбалска арена во земјава.

Останато

УЕФА на социјалните мрежи објави едно интересно видео на кое фудбалските фанови можат да се уверат во прекрасното фудбалско здание „Националната Арена Филип Втори“ во Скопје, каде вечерва со почеток од 20 часот и 45 минути се игра мега пресметката помеѓу Реал Мадрид и Манчестер јунајтед во рамките на европскиот Суперкуп.

Ноќе и дење“ вака гласи објавата на УЕФА на социјалните мрежи, а фановите можат да видат како се затемнува и како се осветлува арената во Скопје.