24фудбал

Моментот кога навивач влезе на теренот за време на Суперкупот (ФОТО)

Македонија го положи испитот за организација на голем спортски настан, но сепак еден детал ќе остане запаметен во негативна конотација.

Останато

Реал Мадрид славеше против Манчестер јунајтед со 2-1 на мечот од Европскиот Суперкуп кој се одигра на „Филип Втори“ арената во Скопје.

Како што пренесовме со текст претходно, така овој пат со фотографии го пренесуваме немилиот настан кој за момент стави негативност на фантастичната организација на нашата земја во однос на сите аспекти на организација за Суперкупот.


Според напишаното на него, се чини дека момчето кое влезе на теренот а притоа беше фатено од страна на обезбедувањето е навивач на првата ѕвезда на Реал Мадрид, Кристиано Роналдо.