24фудбал

Сличен на оној против Барселона: Роналдо погоди во делот кај „пајажината“ против Фиорентина (ВИДЕО)

Португалецот со нова мајсторија во дресот на Реал Мадрид.

Шпанија

Кристиано Роналдо постигна одличен погодок против Фиорентина во рамките на „Бернабеу Трофеј“, во 33. Минута Португалецот на мајсторски начин ја затресе мрежата во небранетиот простор од голот на Фиорентина, а овој погодок на моменти потсетува на оној против Барселона во рамките на шпанскиот Суперкуп.