24фудбал

Исекотини на лицето на Едерсон кои сведочат дека потегот на Мане беше за затвор (ФОТО)

Бразилскиот голман од редовите на Манчестер Сити се здоби со исекотини на лицето по невнимателниот потег на Сенегалецот.

Англија

Манчестер Сити славеше со 5-0 над Ливерпул во дербито од четвртото коло во англиската Премиерлига, но исклучувањето на Садио Мане при минимално водство на домаќините, предизвика лавина од реакции на Островот.

Веќе пишавме за тоа кои поранешни фудбалери ја критикуваа одлуката на арбитарот Џонатан Мос во оваа ситуација, а кои ја оправдаа, сега би можеле да проследиме фотографии ситуацијата која се чини го одбележа мечот кој се одигра на „Итихад“, а забележителни се исекотини на лицето на Бразилецот Едерсон кој беше изнесен со носилки од теренот.
Фото: dailymail.co.uk